Case study – Nowa oferta produktu
Klient
Pół roku po zmianie oferty klient zajmujący się produkcją żywności, postanowił sprawdzić jak jego stali klienci przyjęli nową ofertę.
Główny cel
Celem badania było sprawdzenie jak sprawdza się nowa oferta. Badanie przeprowadzono pół roku po zmianie oferty, w celu zrozumienia czy nowa oferta lepiej odpowiada klientom.
Realizacja i rezultaty
Badanie przeprowadzono na grupie 287 klientów, którzy wypełnili ankietę internetową przesłaną na mail’a. Ta grupa została poproszona m.in. o ocenę w skali 1-10 jak oceniają nową ofertę. Odpowiedzi pozytywnej z przedziału 7-10 udzieliło 3 na 5 ankietowanych. Odpowiedzi neutralnej z przedziału 4-6 udzielił blisko 1 na 5 respondentów. Negatywnej opinii z zakresu 1-3 udzielił prawie 1 na 5 respondentów. Osoby, które udzieliły pozytywnych i negatywnych odpowiedzi zostały dopytane co wpłynęło na tą decyzję. Najczęściej klienci jako powód zostawienia opinii pozytywnej podawali, że oferta jest szersza (N=56). Jeśli chodzi o negatywne opinie najczęściej wskazywano wzrost ceny (N=15). Klientów zapytano również czy gdyby istniała możliwość powrotu starej oferty wybraliby ją. 42% respondentów zadeklarowało, że gdyby mogli wybierać spośród starej i nowej oferty zostali by przy starej propozycji.
Najważniejsze liczby
3/5
ankietowanych, pozytywnie oceniło nową ofertę produktu
1/5
respondentów, udzieliło neutralnej odpowiedzi oceniając nową ofertę
1/5
badanych,negatywnie oceniło nową ofertę
56
ankietowanych oceniło pozytywnie ofertę z powodu jej rozszerzenia
15
respondentów negatywnie oceniło nową ofertę z powodu wzrostu ceny
42%
badanych wybrałoby starą ofertę
Dlaczego warto przeprowadzić badanie nowej oferty produktu?
Opracowanie nowej oferty produktu to kluczowy moment w życiu każdego przedsiębiorstwa, a skuteczne badanie jej potencjału może zdecydować o sukcesie lub porażce na rynku. W tym kontekście ankieta staje się nieocenionym narzędziem, umożliwiającym zgromadzenie cennych danych i opinii od potencjalnych klientów. Dzięki starannie zaprojektowanym pytaniom, przedsiębiorstwo może poznać oczekiwania, preferencje oraz potrzeby swojej docelowej grupy odbiorców. Ankieta pozwala na precyzyjne zrozumienie, jak nowa oferta produktu może wpłynąć na rynek oraz jakie dostosowania należy wprowadzić, by maksymalnie zaspokoić potrzeby klientów. W rezultacie, wykorzystanie ankiety jako narzędzia badawczego umożliwia przedsiębiorstwu podejmowanie bardziej trafionych decyzji biznesowych, zwiększając szanse na osiągnięcie sukcesu na konkurencyjnym rynku. Sprawdź naszą przykładową ankietę oceny nowe oferty produktu.
Zobacz także
(FAQ)
SurvGo akceptuje tradycyjne przelewy po wystąpieniu proformy oraz korzysta z rozwiązania PayU.
SurvGo zabezpiecza dane wyników i baz danych, jeśli sam wgrasz bazę jesteś odpowiedzialny za ich prawidłowość.
Czas realizacji badania zależy od wielu czynników. Zazwyczaj badania przeprowadzane na naszej bazie bez charakterystyki próby można zebrać już w kilka godzin od akceptacji badania.